Stieber

11

Szalai Á.

Így látták a kapitányok

Ezt a játékot, amit mi játszottunk, legfeljebb 25-30 percig lehet magas szinten művelni, nekünk sikerült tovább is valamivel, de sajnos Szalai nagyon jó helyzeteket alakított ki magának. […] Nem dráma azért a végeredmény, Helsinkiben viszont legalább egy pontot kell szerezni.

Victor Piţurcă (Románia)

Amíg nem kaptuk meg a gólt, kapkodtunk, de aztán ráéreztek a srácok arra, hogy ami az edzésen ment, az működik a pályán. […] A cseréink is ültek és tervezettek voltak, ezután partiban voltunk, sőt, fölénybe is kerültünk. […] Úgy érzem, hogy reális a döntetlen.

Dárdai Pál (Magyarország)

Pozitív és negatív

+

Tartása lett a magyar válogatottnak, és sokkal szervezettebben játszott, mint bármikor ebben az esztendőben. Még a román vezető gól után sem omlott össze, és végül teljesen megérdemelten szerzett pontot Bukarestben - ott, ahol az elmúlt időszakban rendre megalázó vereségekbe futottunk bele.

Szinte hihetetlen, hogy azt írjuk le negatívumként, hogy nem nyert a csapatunk Bukarestben… pedig minden esélye megvolt rá, és maradt bennünk hiányérzet. Az első félidőben Szalai remek fejesét érvénytelenítették les miatt, a végén pedig Nikolics lövése érhetett volna három pontot a mieinknek.

„Végre!”

Amikor az ötödik perc eltelt kapott gól nélkül, fellélegeztünk, az ezt megelőző három bukaresti meccsen ilyenkor már mindig hátrányban voltunk… […] A románok birtokolták a labdát, a magyar kontrák sokszor túl hosszú előreíveléssel végződtek, s gond nélkül kezelte le őket a hazai bekksor.

A román csapat nem tűnt ellenállhatatlannak, de (és ez az első perctől jelzésértékű volt) gyorsabban játszott, nem engedte a magyar középpályásoknak, hogy birtokolják a labdát, és az sem volt biztató, hogy a 34 éves Lucian Sanmarteantól képtelenek voltunk elvenni a labdát. Aztán jött a les miatt meg nem adott magyar gól – millimétereken múlt.

A pályától távol is érezhető volt, a románokat megnyugtatta a gól, megkönnyebbültek, higgadtabban passzolgattak, bátran cseleztek, vállalkoztak, kockáztattak, mintha ledobtak volna minden terhet magukról. Talán túlságosan is.

Nikolics Nemanja cserekirályt faraghatott volna a kezdő kapitányból, de kimaradt a nagy helyzet, de a döntetlen is nagy örömöt szerzett, főleg annak fényében, hogy csapatunk masszív volt, fegyelmezett, a játékosok-néhány megingástól eltekintve – tudták, mit akarnak, és ahogy Dárdai Pál jósolta, hitet adó ponttal távozhatunk Bukarestből.

Nemzeti SportVégre szép volt, magyarok! (2014. október 12.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

5. perc

Csere az ellenfélnél: Dorin Goian jött le a pályáról, és a helyére Florin Gardoş állt be.

19. perc

Ovidiu Hoban sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

26. perc

Gera Zoltán sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

31. perc

Florin Gardoş sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

44. perc

GÓl! Raul Rusescu találatával az állás 1-0.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere a mieinknél: Stieber Zoltán jött le a pályáról, és a helyére Nikolics Nemanja állt be.

Elindult a második félidő.

51. perc

Varga József sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

64. perc

Csere a mieinknél: Lovrencsics Gergő jött le a pályáról, és a helyére Simon Krisztián állt be.

67. perc

Csere az ellenfélnél: Lucian Sănmărtean jött le a pályáról, és a helyére Cristian Tănase állt be.

68. perc

Juhász Roland sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

74. perc

Csere a mieinknél: Gera Zoltán jött le a pályáról, és a helyére Tőzsér Dániel állt be.

75. perc

Elek Ákos sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

80. perc

Dragoş Grigore sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

82. perc

GÓl! Dzsudzsák Balázs találatával az állás 1-1.

84. perc

Csere az ellenfélnél: Alexandru Maxim jött le a pályáról, és a helyére Bogdan Stancu állt be.