Szerelés:

fehér mez

• Csereként játszott
  • 12

46' ▲Mladen Dabanovič
  • 13

46' ▲Mladen Rudonja
  •

46' ▲Marjan Dominko
  •

70' ▲Željko Milinovič
  •

53' ▲Milenko Ačimovič
  •

78' ▲Zoran Pavlovič
  • 17

59' ▲Željko Mitrakovič

Így látták a kapitányok

Tudtam, hogy sokkal nehezebb ellenfél lesz Szlovénia, mint az sokan várták. Az első félidőben teljesen kiegyenlített játékot láthattak a nézők, mindkét csapat egy-egy nagy helyzetet hagyott ki. A fordulást követően átszervezett együttesünk eredményesebben játszott.

Bicskei Bertalan (Magyarország)

Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, a második félidőben azonban védelmünk néha hibázott, amit a magyarok kihasználtak. […] Gratulálok a magyaroknak a győzelmükhöz.

Srečko Katanec (Szlovénia)

Pozitív és negatív

+

Egy felszálló ágban lévő szlovén csapatot sikerült megverni, amely kijutott a következő Európa-bajnokságra. A mieink végig agilisan, gólratörően játszottak, és jópár fiatal labdarúgó bizonyította Bicskei Bertalannak, hogy a tétmérkőzéseken is számíthat rá.

Bár hazai mérkőzés volt, és minden feltétel adott lett volna rá, mégsem volt tv-közvetítés a találkozóról, így azt csak a zalaegerszegi stadion szűk közönsége láthatta. Pedig a csapat rászolgált arra, hogy a fontos európa-bajnoki selejtezők főpróbájaként az egész ország előtt bizonyíthasson.

„Tökéletes hangulat, tökéletes hangolás”

Bevallható: Macedónia, Litvánia és Szlovénia nem a világ csúcsfutballját képviseli – és most e felsorolásból szándékosan kihagyhattuk a vb-szereplő Iránt és Ausztriát – , ergo: ellenük győzni még manapság is kötelező.

Voltak ezeken a meccseken nehézségek, hiszen a macedónok ellen a felállt védelemmel szemben nem volt fegyvere igazán a csapatnak, a litvánok ellen végül is „csak” egy szabadrúgásgól döntött, most pedig a szlovének ellen az első félidőben a középpályán „csikorgott-nyikorgott” minden…

Szakmailag a Bicskei-éra sikereit akkor lehet majd minősíteni, ha a válogatott legalább az első tétmeccsén, a bizonyos szeptemberi, portugálok elleni Eb-selejtezőn túl lesz. Mert akkor feketén-fehéren kiderül, hogy az a fajta taktika, amit a kapitány az oly rég óta óhajtott támadójáték érdekében kidolgozott (csak a teljesség kedvéért: a söprögető előtt három, területet védő hátvéd, három középpályás, három csatár), valóban minden „hadszíntéren”, és, mondjuk, a szlovéneknél jóval nagyobb játékerőt képviselő válogatott ellen is alkalmazható-e.

Nemzeti SportFelejtsük el, ami eddig történt? (1998. augusztus 21.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

18. perc

Sašo Udovič sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

19. perc

Fehér Csaba sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

45. perc

Horváth Ferenc sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere a mieinknél: Lisztes Krisztián jött le a pályáról, és a helyére Dárdai Pál állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Illés Béla jött le a pályáról, és a helyére Tóth Norbert állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Horváth Ferenc jött le a pályáról, és a helyére Kovács Zoltán állt be.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Marko Simeunovič jött le a pályáról, és a helyére Mladen Dabanovič állt be.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Robert Englaro jött le a pályáról, és a helyére Marjan Dominko állt be.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Milan Osterc jött le a pályáról, és a helyére Mladen Rudonja állt be.

Elindult a második félidő.

50. perc

Mátyus János sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

53. perc

Csere az ellenfélnél: Sašo Udovič jött le a pályáról, és a helyére Milenko Ačimovič állt be.

59. perc

Marinko Galič sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

59. perc

Csere az ellenfélnél: Miran Pavlin jött le a pályáról, és a helyére Željko Mitrakovič állt be.

60. perc

Csere a mieinknél: Sebők József jött le a pályáról, és a helyére Dombi Tibor állt be.

65. perc

Željko Mitrakovič sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

69. perc

GÓl! Dombi Tibor találatával az állás 1-0.

70. perc

Csere az ellenfélnél: Aleksander Knavs jött le a pályáról, és a helyére Željko Milinovič állt be.

78. perc

Csere az ellenfélnél: Zlatko Zahovič jött le a pályáról, és a helyére Zoran Pavlovič állt be.

85. perc

Mladen Dabanovič azonnali piros lapot kapott, vagyis kiállította őt a játékvezető.

85. perc

GÓl! Sebők Vilmos értékesített egy tizenegyest, az állás 2-0.

86. perc

Csere a mieinknél: Halmai Gábor jött le a pályáról, és a helyére Szekeres Tamás állt be.

89. perc

Csere a mieinknél: Hrutka János jött le a pályáról, és a helyére Szilveszter Ferenc állt be.