Göröcs János 1', 79'
Tichy Lajos 19', 28', 35', 66'
Sándor Károly 22'
Albert Flórián 27'
Göröcs János 1', 79'
Tichy Lajos 19', 28', 35', 66'
Sándor Károly 22'
Albert Flórián 27'
felhős nappal
, 16 °C
felhős nappal
, 16 °C
Grosics
Mátrai
Sipos F.
Novák
Bundzsák
Kotász
Sándor K.
Göröcs
Albert
Tichy
Szimcsák
Schneider
Grobéty
Schmidhauser
Frosio
Koch
Morf
Pottier
Antenen
Allemann
Meier
Riva
Szerelés:
meggypiros mez
fehér nadrág
fehér sportszár
Szerelés:
fehér mez
fekete nadrág
fekete sportszár
Szerelés:
meggypiros mez
fehér nadrág
fehér sportszár
0-
Grosics Gyula ©Mátrai Sándor
Sipos Ferenc
Novák Dezső
Bundzsák Dezső
Kotász Antal▼ 59'
Sándor Károly
08
Göröcs JánosAlbert Flórián
10
Tichy LajosSzimcsák István
0-
René SchneiderAndré Grobéty
05
Hannes SchmidhauserIvo Frosio
Harry Koch 73' ▲46' ▼
Fritz Morf
Philippe Pottier
Charles Antenen
09
Anton AllemannEugen Meier ©
Ferdinando Riva
Szerelés:
fehér mez
fekete nadrág
fekete sportszár
▲ 59'Bozsik József
73' ▼46' ▲Rolf Mägerli
Grosics
Mátrai
Sipos F.
Novák
Bundzsák
Kotász
Sándor K.
Göröcs
Albert
Tichy
Szimcsák
0-
Grosics Gyula ©Mátrai Sándor
Sipos Ferenc
Novák Dezső
Bundzsák Dezső
Kotász Antal▼ 59'
Sándor Károly
08
Göröcs JánosAlbert Flórián
10
Tichy LajosSzimcsák István
▲ 59'Bozsik József
Schneider
Grobéty
Schmidhauser
Frosio
Koch
Morf
Pottier
Antenen
Allemann
Meier
Riva
0-
René SchneiderAndré Grobéty
05
Hannes SchmidhauserIvo Frosio
Harry Koch 73' ▲46' ▼
Fritz Morf
Philippe Pottier
Charles Antenen
09
Anton AllemannEugen Meier ©
Ferdinando Riva
73' ▼46' ▲Rolf Mägerli
Szöglet8
5Szöglet
Szöglet3
2Szöglet
Szöglet5
3Szöglet
A gyors gól azután megadta az egész mérkőzés alaphangulatát. A magyar csapatot felvillanyozta és előrevetítette a nagy svájci vereség árnyékát. A játék képén már az első percekben látszott, hogy a két csapat között lényeges tudásbeli különbség van.
Minden tekintetben, különösen technikailag magasan felülmúlták ellenfeleiket a mieink, s egymás után alakították ki a gólhelyzeteket. Néhány gólt nagyszerű helycserés, kevés húzásból álló támadás előzött meg, s akadt olyan támadásunk is, amelynek során nem is tudtak hozzáérni a labdához a svájciak.
Szünet után a magyar csapat lefékezett, engedett az iramból, pontatlan összjáték miatt gyakran nem sikerültek a támadások befejezései. Kilenc nagy gólhelyzetet hagytunk ki, és ezek többsége erre a félidőre esett.
A svájciak nagy csalódást keltettek. Szembetűnően fogyatékos a technikai tudásuk, taktikailag éretlenek, lassúak, játékuk túlságosan gépies. [ ] Csupán azt lehet dicséretükre megemlíteni, hogy szünet után lelkesen küzdöttek, némileg feljavult az összjátékuk, s különösen az első negyedórában többször támadtak is.
NépsportNagy tudásbeli különbség volt a két csapat között (1959. október 26.)
Európa-kupa mérkőzés, amely nappal kezdődött, derült, kellemesen meleg időben, 14:00-kor. A lelátón 70 000 néző foglalt helyet, a játékvezető pedig a szovjet Ivan Luk'ânov volt.
1. perc
1-0Kotász átadásával Göröcs János lépett ki a rendezetlen védőfalból a jobbösszekötő helyén, elhúzott a határozatlanul odalépő Koch mellett, és az ötös csücskétől kíméletlenül a hosszú alsó sarokba bombázott.
19. perc
2-0„Sándor bead, hallani Tichy hangját: „Lépd át!” Albert így is tesz, Tichy Lajos egyből, 17 méterről jobbal laposan a jobb sarokba vágja a labdát.”
22. perc
3-0„Sándor Károly három védőt is kicselez és nehéz szögből lő, s a labda a kapus kezéről a hálóba került.”
27. perc
4-0Saját térfelük közepén adták el a labdát a svájciak. Göröcs vette azt magához, egy remek csellel elhúzott a kilépő Grobéty mellett, majd a büntetőterületre betörő Albert Flóriánt indította. Támadónk nem sokat várt, egy igazítás után, kissé jobbról, 17 méterről kilőtte a rövid felső sarkot.
28. perc
5-0Szimcsák passzolt balról Tichy Lajosnak, aki a tizenhatos előterébe vette át a játékszert. Egy lövőcsellel lerázta magáról a rárontó Meiert, majd kissé balról, 23 méterről óriási gólt ragasztott a rövid felső sarokba.
35. perc
6-0A pálya közepén előretörő Sándor a balján álló Göröcshöz játszott, aki egy laza bokamozdulattal előretette a labdát a tizenegyes pont tájékán, két védő között álló Tichy Lajosnak. A támadó át sem vette azt, hanem egyből, ballal a bal alsó sarokba lőtte.
46. perc
▼▲Csere az ellenfélnél: Harry Koch jött le a pályáról, és a helyére Rolf Mägerli állt be.
59. perc
▼▲Csere a mieinknél: Kotász Antal jött le a pályáról, és a helyére Bozsik József állt be.
66. perc
7-0„Bozsik pontosan tálalja Tichy Lajos elé a labdát és Tichy a jobbösszekötő helyéről a kaputól mintegy 10 méternyire, habozás nélkül félmagasan lő a háló jobb oldalába.”
73. perc
▼▲Csere az ellenfélnél: Rolf Mägerli jött le a pályáról, és a helyére Harry Koch állt be.
79. perc
8-0Göröcs János a felezővonalnál léphetett ki teljesen egyedül, és vezethette kapura a labdát a jobbösszekötő helyén. A 10 méterre kifutó Schneidert jobbra húzva elegánsan kicselezte, majd az ötös széléről a hálóba gurított.
szeptember 30. 15:30
november 11. 15:00
december 9. 14:30
április 14. 15:30
május 12. 16:30
május 18. 16:30
október 13. 14:30
március 23. 15:00
szeptember 20. 16:00
december 13. 14:30
április 26. 15:00
Így látták a kapitányok
A vártnál lényeges könnyebb ellenfélnek bizonyult Svájc válogatottja. Több ellenállásra számítottam. Időnkint igen jól játszott a magyar csapat, főleg az első félidőben nyújtottak kimagasló teljesítményt a mieink.
Baróti Lajos szövetségi kapitányMagyarország
Még most is érthetetlen előttem, hogy mennyire zavartan játszott csapatunk a mérkőzés első perceiben. Védőmunkánk kritikán aluli volt. Sokkal gyorsabbak és mozgékonyabbak voltak a magyarok. Csapatukban nem volt gyenge pont.
Willibald Hahnszövetségi kapitánySvájc