Gilbert Dussier 14', 44' (11-esből)
Horváth József 18'
Nagy László 30', 55'
Bálint László 70'
Gilbert Dussier 14', 44' (11-esből)
Horváth József 18'
Nagy László 30', 55'
Bálint László 70'
esős nappal
, 6 °C
esős nappal
, 6 °C
Moes
Fandel
Flenghi
Hansen
De Grava
Zuang
Trierweiler
Langers
Philipp
Dussier
Braun
Mészáros F.
Török
Harsányi
Horváth J.
Kántor
Bálint
Fazekas
Tóth A.
Pénzes
Kiss T.
Nagy L.
Szerelés:
fehér mez
fehér nadrág
piros? sportszár
Szerelés:
meggypiros mez
fehér nadrág
zöld sportszár
Szerelés:
fehér mez
fehér nadrág
piros? sportszár
Jeannot Moes
Roger Fandel
René Flenghi
Joé Hansen
Robert Da Grava
Jean Zuang
Louis Trierweiler
Pierrot Langers
Paul Philipp
Gilbert Dussier
Nico Braun
Szerelés:
meggypiros mez
fehér nadrág
zöld sportszár
Moes
Fandel
Flenghi
Hansen
De Grava
Zuang
Trierweiler
Langers
Philipp
Dussier
Braun
Jeannot Moes
Roger Fandel
René Flenghi
Joé Hansen
Robert Da Grava
Jean Zuang
Louis Trierweiler
Pierrot Langers
Paul Philipp
Gilbert Dussier
Nico Braun
Mészáros F.
Török
Harsányi
Horváth J.
Kántor
Bálint
Fazekas
Tóth A.
Pénzes
Kiss T.
Nagy L.
Mészáros Ferenc
Török Péter
Harsányi László
Horváth József
Kántor Mihály
Bálint László
Fazekas László
Tóth András
09
Pénzes MihályKiss Tibor
Nagy László
Szöglet3
26Szöglet
Szöglet0
13Szöglet
Szöglet3
13Szöglet
A Braun vezette profik tudása és az amatőrök lelkesedése [ ] a hazai válogatott tisztes helytállását hozta. [ ] Hogy mennyire a védekezést tartották szem előtt, arra csak érdekességként említjük: ha átjutottak a félvonalon, már zúgott a közönség tapsa.
Nagy fölényben játszott együttesünk. A játékosok dicséretére legyen mondva, az ellenfél váratlan vezető gólja nem törte meg a lendületet, hanem gyorsabb, még pontosabb játékra serkentette őket.
3:2 után hatalmas fölénybe került válogatottunk, különösen a középpályássor játszott jól. Tagjai sokai változtatták a helyüket, segítették a támadásokat. Egészen másképpen játszott ez a sor, mint legutóbb Becsben.
Mindent összevetve, elmondhatjuk, hogy a váratlan – 0:1 és 2:2-es – eredményalakulás ellenére csapatunk lelk esen küzdött, javuló formában játszott és biztosan győzött.
NépsportMi diktáltuk az iramot, csak a gólkülönbség volt kérdéses (1974. október 14.)
Európa-bajnoki selejtező mérkőzés, amely nappal kezdődött, esős, hideg időben, 15:45-kor. A lelátón 3 326 néző foglalt helyet, a játékvezető pedig Magnús Péttursson volt.
14. perc
„Remek hazai támadás futott végig a pályán, térfelünk közepéről Zuang jobbra adta a labdát Trierweilernek, aki az alapvonal közelében helyezkedő Braunhoz továbbított. A csatár észrevette, hogy a behúzódó Gilbert Dussier szabadon van, odagurított, s annak már nem volt nehéz dolga, három lépésről laposan a bal sarokba helyezte a labdát.”
18. perc
„Bal oldali szögletrúgáshoz jutottunk. Tóth csavarta középre a labdát, Horváth József nagy lendülettel érkezett, magasan felugrott és hét méterről fejelt, a labda lepattant a földre, aztán a jobb felső sarokba pattant.”
30. perc
„Tóth ezúttal jobb oldalról végezte el a szögletrúgást, a labda nagyszerűen ívelődött középre, Nagy László 12 méterről kapásból belsővel a bal sarokba helyezte a labdát.”
44. perc
„Braun a mi térfelünk közepén kissé balra sordródva, a balösszekötő helyén megiramodott a labdával, átjátszotta Harsányit, majd amikor a 16-oson belülre ért, Horváth fellökte a csatárt. A játékvezető 11-est ítélt. Gilbert Dussier a balra mozduló Mészáros mellett a jobb oldalon a léc alá helyezte a labdát.”
55. perc
„Harsányi indította azt a támadást, amely után Török kapta a labdát, a szögletzászló közeléből magasan középre ívelte, a labda átszállt Moes felett, Nagy László jókor érkezett és középről három méterről a kapu jobb oldalába fejelte.”
70. perc
„Nagyot a 16-oson belül feltartották. A közvetett szabadrúgásból Tóth hátragurította a labdát Bálint Lászlónak, aki maga elé tette, s aztán 18 méterről nagy erejű lapos lövést küldött a jobb sarokba.”
szeptember 4. 19:30
Így látták a kapitányok
A 4-2-es vereségért nincs szégyenkeznivalónk, a magyarok két góllal legalább jobbak voltak.
Gilbert Legrand (Luxemburg)
Legalább ennyi volt a különbség a két válogatott között. Két kapott gólunk súlyos védelmi hibákból eredt. Szerintem válogatott mérkőzésen ilyen gólokat nem szabad kapni.
Moór Ede (Magyarország)