Eiður Guðjohnsen 18'
Kristján Sigurðsson 69'
Gera Zoltán 46' (11-esből)
Gera Zoltán 57' (11-esből)
Huszti Szabolcs 73'
Eiður Guðjohnsen 18'
Kristján Sigurðsson 69'
Gera Zoltán 46' (11-esből)
Gera Zoltán 57' (11-esből)
Huszti Szabolcs 73'
felhős nappal
, 10 °C
felhős nappal
, 10 °C
Arason
K. Sigurðsson
Bjarnason
Marteinsson
I. Sigurðsson
Gunnarsson
Gislason
Steinsson
Einarsson
Viðarsson
Guðjohnsen
Király
Bodnár
Stark
Vanczák
Huszti
Hajnal
Takács Á.
Bárányos
Gera
Tóth N.
Kerekes
Szerelés:
tiszta kék
Szerelés:
piros mez
fehér nadrág
zöld sportszár
Szerelés:
tiszta kék
01
Árni Arason02
Kristján Sigurðsson04
Ólafur Bjarnason ▼ 56'05
Pétur Marteinsson▼ 25'03
Indriði Sigurðsson06
Brynjar Gunnarsson07
Stefán Gislason11
Grétar Steinsson▼ 46'08
Gylfi Einarsson▼ 50'10
Arnar Viðarsson09
Eiður Guðjohnsen ©01
Király Gábor02
Bodnár László05
Stark Péter04
Vanczák Vilmos14' ▼03
Huszti Szabolcs08
Hajnal Tamás06
Takács Ákos07
Bárányos Zsolt75' ▼10
Gera Zoltán ©11
Tóth Norbert91' ▼09
Kerekes ZsomborSzerelés:
piros mez
fehér nadrág
zöld sportszár
13
▲ 25'Haraldur Guðmundsson14
▲ 46'Kári Árnason17
▲ 50'Gunnar Þórvaldsson14
14' ▲Balog Zoltán17
75' ▲Szabics Imre18
91' ▲Rajczi PéterArason
K. Sigurðsson
Bjarnason
Marteinsson
I. Sigurðsson
Gunnarsson
Gislason
Steinsson
Einarsson
Viðarsson
Guðjohnsen
01
Árni Arason02
Kristján Sigurðsson04
Ólafur Bjarnason ▼ 56'05
Pétur Marteinsson▼ 25'03
Indriði Sigurðsson06
Brynjar Gunnarsson07
Stefán Gislason11
Grétar Steinsson▼ 46'08
Gylfi Einarsson▼ 50'10
Arnar Viðarsson09
Eiður Guðjohnsen ©13
▲ 25'Haraldur Guðmundsson14
▲ 46'Kári Árnason17
▲ 50'Gunnar ÞórvaldssonKirály
Bodnár
Stark
Vanczák
Huszti
Hajnal
Takács Á.
Bárányos
Gera
Tóth N.
Kerekes
01
Király Gábor02
Bodnár László05
Stark Péter04
Vanczák Vilmos14' ▼03
Huszti Szabolcs08
Hajnal Tamás06
Takács Ákos07
Bárányos Zsolt75' ▼10
Gera Zoltán ©11
Tóth Norbert91' ▼09
Kerekes Zsombor14
14' ▲Balog Zoltán17
75' ▲Szabics Imre18
91' ▲Rajczi PéterGól potenciál (%)52
Szöglet3
Kaput elkerülő lövés4
Kaput eltaláló lövés5
Kapufáról kipattanó1
1Lesállás
25Szabálytalanság
48Gól potenciál (%)
4Szöglet
4Kaput elkerülő lövés
4Kaput eltaláló lövés
0Kapufáról kipattanó
2Lesállás
35Szabálytalanság
Gól potenciál (%)68
Szöglet1
Kaput elkerülő lövés2
Kaput eltaláló lövés3
Kapufáról kipattanó0
0Lesállás
15Szabálytalanság
32Gól potenciál (%)
2Szöglet
1Kaput elkerülő lövés
1Kaput eltaláló lövés
0Kapufáról kipattanó
1Lesállás
11Szabálytalanság
Gól potenciál (%)43
Szöglet2
Kaput elkerülő lövés2
Kaput eltaláló lövés2
Kapufáról kipattanó1
1Lesállás
10Szabálytalanság
57Gól potenciál (%)
2Szöglet
3Kaput elkerülő lövés
3Kaput eltaláló lövés
0Kapufáról kipattanó
1Lesállás
24Szabálytalanság
Küzdőképességben sokat fejlődött a magyar válogatott, mert bár hátrányba került, majd elvesztette a kiharcolt előnyét, a végén mégis a mieink örülhettek. A játékra nem érdemes szót vesztegetni, de az tény, hogy a csapat mentálisan mindent elkövetett a három pontért.
Ugyanúgy zajlott le a mérkőzés forgatókönyve, mint a budapesti
Borítékolható volt: küzdelmes, kőkemény, ám kevéssé látványos mérkőzést vívnak majd a csapatok. A keménység sajnos egy balszerencsés, súlyos balesetbe torkollt már a 12. percben. Vanczák Vilmos és Grétar Rafn Steinsson összefejelt, és az Újpest labdarúgóját hordágyon kellett levinni a pályáról (az izlandi bekötött fejjel, de folytatta).
A magyar csapat hátránya ellenére nem igazán tudott tempót váltani, támadásai kiismerhető sablonokból álltak össze, az izlandi ellencsapások viszont olykor, akárcsak a környéken a gejzírek, elemi erejűek voltak. Javarészt a jó szerencsének köszönhető, hogy a szünetig nem állt rosszabbul a szénánk.
A Chelsea légiósa helyett Gera Zoltán duplázott, a portugál bíró ugyanis mérlegelés nélkül megítélte a második magyar tizenegyest is, ráadásul kiállította a hazai védelem kulcsemberét, Olafur Bjarnasont. Ez a valóban nem szokványos szituáció igencsak kihozta a sodrukból az izlandiakat.
A szinte önkívületi állapotban futballozó izlandiakat ez sem törte le, és Kristján Sigurdsson találatával egyenlítettek is. Eddig tehát a találkozó forgatókönyve kísértetiesen emlékeztetett a pesti meccsére, s hogy a poén is ugyanaz legyen, hát Huszti Szabolcs harmadjára is az izlandiak kapujába küldte a labdát.
Nemzeti SportGyötrődtünk, de végül győztünk (2005. június 5.)
Világbajnoki selejtező mérkőzés, amely nappal kezdődött, derült, hűvös időben, 18:05-kor. A lelátón 4 613 néző foglalt helyet, a játékvezető pedig Lucilio Batista volt.
14. perc
▼▲Csere a mieinknél: Vanczák Vilmos jött le a pályáról, és a helyére Balog Zoltán állt be.
18. perc
1-0Steinsson jobbról jövő, lapos beadása elcsúszott Eiður Guðjohnsen előtt, de a védők a játékszert egymás lábára rúgva végül visszapaszírozták az izlandi csatár elé, aki habozás nélkül, 10 méterről, kissé jobbról a kapu jobb oldalába bombázott.
25. perc
▼▲Csere az ellenfélnél: Pétur Marteinsson jött le a pályáról, és a helyére Haraldur Guðmundsson állt be.
34. perc
Bárányos Zsolt sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
45. perc
Ólafur Bjarnason sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
46. perc
Indriði Sigurðsson sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
46. perc
1-1Bodnár jobbról nyeste középre a labdát, amit Bárányos levett az ötös jobb sarkánál, beadása azonban lepattant Bjarnason kezéről. A tizenegyest Gera Zoltán végezte el, és a jó irányba mozduló kapus keze alatt a jobb alsó sarokba lőtt.
46. perc
▼▲Csere az ellenfélnél: Grétar Steinsson jött le a pályáról, és a helyére Kári Árnason állt be.
50. perc
▼▲Csere az ellenfélnél: Gylfi Einarsson jött le a pályáról, és a helyére Gunnar Þórvaldsson állt be.
56. perc
Ólafur Bjarnason megkapta a második sárga lapját, ezért kiállította őt a játékvezető.
57. perc
1-2Bodnár adott be laposan a jobbszélről, a lecsorgó labdát az érkező Bárányos két védő között vette át, azonban elesett Bjarnason lábában. A jogos büntetőt Gera Zoltán vállalta el, és az ismét jó irányba vetődő Arason mellett a jobb alsó sarokba bombázott.
58. perc
Eiður Guðjohnsen sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
59. perc
Gera Zoltán sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
69. perc
2-2Guðjohnsen a magyar térfél közepéről ívelt a jobbösszekötő helyén üresbe futó Kristján Sigurðsson elé, aki egy pattanás után, az ötös jobb sarka mellől a léc alá zúdította a labdát. Két magyar védő között tette mindezt, akik nem támadták meg őt.
73. perc
2-3Hajnal keresztpasszával Tóth indult meg a balösszekötő helyén, majd a balján robogó Huszti Szabolcsot szöktette. Ő hosszan vette át a labdát, de a rosszul kijövő kapus mellett, éles szögből, 8 méterről még éppen a hálóba tudta gurítani azt.
75. perc
▼▲Csere a mieinknél: Bárányos Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Szabics Imre állt be.
89. perc
Kristján Sigurðsson sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
91. perc
▼▲Csere a mieinknél: Tóth Norbert jött le a pályáról, és a helyére Rajczi Péter állt be.
93. perc
Király Gábor sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
június 4. 17:15
június 4. 18:00
Így látták a kapitányok
Csalódott vagyok, mert úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. […] Jól kezdtünk, de hatalmas nagy balszerencsénk volt. […] A játékvezetővel külön nem szeretnék foglalkozni, a futball része, hogy egyszer nekünk kedvez a bíró tevékenysége, egyszer az ellenfélnek.
Ásgeir Sigurvinsson (isl), Logi Ólafsson (Izland)
Szinte hihetetlen, hogy megnyertük a meccset. Nem is tudom, hogyan sikerült, hatalmas szerencsénk volt. Amit ma műveltünk, az nem is futball volt, hanem valami más sportág, nem tudnám megmondani, micsoda.
Lothar Matthäus (Magyarország)