Ramil Şeydayev

Szerelés:

• Csereként játszott
  • 7

58' ▲Araz Abdullayev
  • 17

85' ▲Renat Dadaşov
  • 22

66' ▲Cavid Hüseynov

Így látták a kapitányok

Agresszívan kezdtünk, jól támadtunk le, sok labdát szereztünk, rengeteget futottak a játékosok, ellenfelünk alig tudott átjönni a térfelünkre, sajnos a befejezéseknél nem voltunk elég precízek. […] Nagyon szerencsések vagyunk, hogy a játékvezető nem adta meg a góljukat.

Marco Rossi (Magyarország)

Ami a mérkőzés hajrájában történt… Hihetetlen játékvezetői hiba volt. Csalódott vagyok, a játékosaim is azok. Kis futballnemzet vagyunk, igyekszünk fejlődni, minden pontért küzdünk. Nem igazságos így kikapni. Magyarország megérdemelte a győzelmet, […] ám rászolgáltunk az egy pontra.

Nikola Jurčević (Azerbajdzsán)

Pozitív és negatív

+

A magyar válogatott úgy kezdett, ahogy kell: nyomás alatt tartotta az ellenfelét, hamar megszerezte a vezetést, és nem engedte helyzethez jutni az azerieket. A stabil támadójáték egyetlen kritikája a befejezések pontatlansága, illetve elmaradása volt.

Dacára a masszív magyar fölénynek, a végén kis híján mégis döntetlenre mentették a mérkőzést a vendégek. Egy védelmi hiba után csak a játékvezető mentette meg a mieinket attól, hogy már a Wales elleni, sorsdöntő találkozó előtt le kelljen mondaniuk az Eb-álmaikról.

„Élünk, remélünk!”

A meccsen alaposan bekezdett a válogatott. Sorra futottak a magyar támadások, a labda csak elvétve ju­tott el Gulácsi Péterig. Nyoma sem volt a spliti kudarcnak, a játékosok önbizalmát megtépázó 3-0-s vereségnek.

A szünetig egyvalamit bánhattunk, de azt nagyon, hogy a magyar válogatott csak egy góllal vezetett. Sallai Roland eldönthette volna a mérkőzést és a három pont sorsát, háromszor is nagy lehetősé­get puskázott el.

Félő volt, az azeriek egy kósza ellentámadásból helyzetbe kerül­nek, s a futball íratlan törvénye szerint ki is egyenlítenek, a sok kihagyott lehetőség, a kissé „vacakolós” futball megbosszulja magát, ám a vendégek erőtlenek voltak ahhoz, hogy kibabráljanak velünk.

Az azeri válogatott – a második félidőben látott lelkesedésén s néhány felvillanásán kívül – nem sokat mutatott ezen a napon, s bár a magyar csapat is görcsöseb­ben játszott, de legalább küzdött.

Nemzeti SportNem volt gyerekjáték (2019. október 14.)

A mérkőzés percről percre

Nem volt kérdéses, ki az úr a háznál

A magyar válogatott győzelmi kényszerben lépett pályára Azerbajdzsán ellen, ha életben akarta tartani az Eb-álmait. Ráadásul papíron zárt kapuk mögött, de egy új szabály értelmében 14 éven aluliakat beengedhettek a lelátóra, így gyerekszurkolókkal telt meg a stadion, akik rendkívül lelkesen buzdították a csapatot.

Óva intette a mieinket az a tény, hogy az azeriek Horvátországban és Walesben is csak 2-1-re kaptak ki - ez már nem az a válogatott volt, amelyeket Halmaiék oda-vissza 3-4 góllal vertek a kilencvenes években.

A mérkőzést mindenesetre jól kezdtük. A 6. percben gyors kontratámadás futott végig a jobbszélen - Dzsudzsák előreívelését Szoboszlai kezelte le, és 20 méterről megpróbálta átemelni a visszatáncoló kapust, de a labda jócskán a léc fölé szállt.

A nagyon aktív Dzsudzsák két perccel később Sallait indította a bal oldalon, aki az alapvonaltól - ki tudja, miért - lövéssel próbálkozott, de a játékszer keresztben szállt el a kapu előtt.

A 9. percben egy röviden kifejelt labdát Vida tekert 21 méterről a bal felső sarokra, és remekül helyezett bombáját Balayev csak ujjheggyel tudta védeni.

Az ezt követő szögletből pedig megszületett az első gól. Almeyda röviden fejelte ki a játékszert, ami Korhut Mihály felé pattogott, a védő pedig 28 méterről, rádőlve megcélozta a bal alsó sarkot. A védők között suhanó labdát későn vette észre az azeri kapus, ami így a lába mellett vágódott a hálóba.

A 12. percben Rəhimov csak elkaszálni tudta a tizenhatos környékén cselezgető Kovácsot - sárga lap. A büntetőterület jobb sarkából járó szabadrúgást Dzsudzsák a rövid sarokra csavarta, de a labda éppen a kapus ölébe szállt.

A 23. percben Sallai csapott le egy előreívelésre a tizenhatos bal sarkánál; középre húzott, de 20 méteres lövését Balayev előrevetődve fogta.

Két perccel később Lovrencsics is besárgult - ő Şeydayevet kaszálta el a bal oldalvonal mentén.

Már majdnem fél órája tartott a mérkőzés, amikor Kovács elhúzott Rəhimov mellett a jobb oldalon, az alapvonaltól középreadott labdájára pedig Sallai robbant be, de közeli kapáslövése a jobb oldali léc mellé zúdult. Nagy helyzet volt, a védők és a kapus fölbe gyökerezett lábbal nézte végig mindezt…

A 33. percben folytatódott a remek előkészítés-rossz befejezés játék: Orbán passzát Dzsudzsák bokából perdítette előre, Szalai elé, aki 20 méterről az égbe küldte a játékszert.

Egy perc múlva Kovács keresztlabdáját Szoboszlai zseniálisan átlépte a tizenhatos vonalán, így Sallai lövőhelyzetbe került a túloldalon. Lekezelte a játékszert, felnézett, de rövid felső sarokra tartó lövését Balayev meglepő magabiztossággal húzta le.

A nagy rohamok után a mieink a félidő végéig már visszavettek a tempóból, az azeriek pedig képtelenek voltak helyzeteket kialakítani, így maradt az 1-0-ás magyar vezetés.

…mégis nagyon meleg lett a vége

A második félidőre lankadtak a magyar rohamok, de a mieink fölénye a folytatásra is megkérdőjelezhetetlen maradt.

Az 52. percben két remek szabadrúgáslövő készült elvégezni egy 27-28 méterről járó pontrúgást - végül Szoboszlai vállalta el azt, és lövése csak egy kevéssel suhant el a jobb felső sarok felett.

Az 58. percben cserélt az azeri kapitány - Almeyda helyett Araz Abdullayev érkezett a pályára.

Rögtön ezután Sallai cselezte be magát a balszélről a tizenhatos szegletéig, ahonnan a hosszú felső sarkot célozta meg, de jócskán mellé tekerte a labdát.

A 60. percben egy hazaadás után röviden rúgta ki a vendégkapus a játékszert, amit Kovács István szerzett meg a büntetőterület közelében, de nem ő, hanem a balján nagy lendülettel érkező Sallai próbálta bevenni a félig üres kaput - futtából leadott, elkanyarodó lövése sajnos fölé és mellé szállt.

A 62. percben ismét a Freiburg légiósa vétette észre magát, ekkor Dzsudzsák jobb oldali beadását lőtte a tizenegyespontról, akrobatikus mozdulattal - jócskán - a keresztléc fölé.

Ezután kissé ellaposodott a mérkőzés, mert a biztosnak látszó magyar vezetés mellett leginkább cserék és egy-két durvább szabálytalanság akasztotta meg a játékot.

A 66. percben ismét változtatással éltek a vendégek: Xəlilzadə helyre Cavid Hüseynov állt.

A 67. percben İsrafilov szállt bele a labdát elpasszoló Sallai lábába a felezővonalnál, és tettéért sárga lapot kapott.

A 71. percben Marco Rossi is változtatott csapatán; Dzsudzsák helyére Nagy Dominiknak adott játéklehetőséget.

A 73. percben besárgult a magyar gól szerzője, Korhut is, miután összecsapott egy előrerúgott labdáért Abdullayevvel, és szabálytalanságot követett el.

A 76. percben újabb csere nálunk, Szoboszlait Holman Dávid váltotta.

Két perccel később kis híján megismétlődött a gól előtti jelenet: Korhut kezelt le egy röviden kifejelt labdát 28 méterre az azeri kaputól, és célba vette a bal alsó sarkot - de a játékszer ezúttal sajnos, ha egy kevéssel is, elkerülte azt.

A 85. percben Ramazanov helyére Renat Dadaşov érkezett - a támadó beállításával próbálta megmenteni a veszni látszó pontot Azerbajdzsán horvát mestere, Nikola Jurčević.

Csere történt a másik oldalon is - Kovács István helyére egy védekezőbb felfogású középpályás, Sigér Dávid állt be.

A 87. percben összehozta az első helyzetét a vendégcsapat, méghozzá Hüseynov felívelése után. A szabadrúgása a tizenhatos vonalára kanyarodott, ahol a tolongásban İsrafilov fejelt bele a labdába, de a veszélytelenül aláhulló játékszert Gulácsi könnyedén fogta.

Úgy tűnt, hogy levezetésszerű lesz a meccs vége, amikor egycsapásra minden megváltozott.

Egy perccel a rendes játékidő vége előtt még Holman Dávid próbált trükkösen a rövid alsó sarokba bombázni egy szabadrúgást, amelynél mindenki beadásra készült, majd jött a hosszabbítás, és annak is a 92. perce.

Ekkor Abdullayev ívelt szabadrúgásból a jobb oldali kapufa környékére, ahol Lovrencsics mögül Rəhimov fejelte középre a labdát már az ötös vonalában - ebbe Gulácsi még belekapott ugyan, de a túloldalon érkező Mustafazadə testtel a hálóba sodorta a játékszert. Nagy volt az azeri öröm, de csak másodpercekig, mert a játékvezető azonnal jelezte, hogy szabálytalan volt a gól. Nem lehetett megállapítani, hogy konkrétan miért, mert Lovrencsicset nem lökték, a gólszerző nem kezezett, és lesre sem futott senki…

A vendégek idegei felmondták a szolgálatot. Előbb Hüseynov kapott reklamálásért sárga lapot, majd Gulácsi kirúgása után Dadaşov öklelte fel Szalai Ádámot a kezdőkör közelében, amiért szintén járt a lap.

A meccs indulatoktól fűtve ért véget, és érthetően mindkét szövetségi kapitány kitért a meg nem adott gólra a nyilatkozatában. Tény, hogy a magyar válogatott végig dominált, és helyzetek sokaságát kidolgozva teljesen megérdemelten húzta be a kötelezőt, de az is, hogy ha a mieinket fosztják meg egy ilyen góltól a hosszabbításban, igencsak zokon vettük volna.

Elkezdődött a mérkőzés.

6. perc

Egy gyors magyar kontratámadásnál a jobbszélen, a felezővonalnál álló Dzsudzsák ívelt a középen megiramodó Szoboszlai Dominik elé. Ő Hüseynov előtt ügyesen le tudta venni a játékszert, és 20 méterről, a visszatáncoló kapus felett megpróbált a hálóba emelni, de magasan a léc fölé lőtt.

8. perc

Megint Dzsudzsák indította hosszan a kezdőkör közeléből a bal oldalon száguldó Sallai Rolandot, aki már az alapvonalnál járva levette a labdát, de éles szögből leadott lövése keresztben zúgott el a kapu előtt.

9. perc

kapusbravúr

Dzsudzsák levágódó lövése után Sallai cselezgetett a tizenhatostól balra, középreadását azonban Mustafazadə kifejelte. A labda Vida Mátéig jutott, aki kissé balról, 21 méterről megcélozta a hosszú felső sarkot, és remek csavarását Balayev csak bravúrral tudta szögletre tornászni.

10. perc

A jobb oldali sarokrúgást Dzsudzsák tekerte az ötösre, Almeyda fejjel tisztázott, ám éppen a kaputól bő 28 méterre álló Korhut Mihály elé. A védő rádőlt a kellemesen elé pattanó labdára, és ballal, hatalmas lövést eresztett meg - a nyílegyenesen érkező labdát Balayev az előtte álló védők miatt csak az utolsó pillanatban látta meg, így az a lába mellett a bal alsó sarokba zúdult.

12. perc

Şəhriyar Rəhimov kapott sárga lapot, mivel elkaszálta a cselezgető Kovácsot a tizenhatos jobb sarkánál.

13. perc

A büntetőterület jobb oldali csücske közeléből járó szabadrúgást Dzsudzsák Balázs beadás helyett a rövid sarokra csavarta, de nem célzott pontosan, így a labda éppen a kapus ölébe szállt.

23. perc

Dzsudzsák előreívelésére Sallai Roland csapott le a tizenhatos bal sarkában, miután Mustafazadə nem tudta elrúgni előle a játékszert, majd befelé húzott, de 20 méterről leadott lövését Balayev előrevetődve fogta.

25. perc

Lovrencsics Gergőt figyelmeztette sárga lappal a játékvezető, amiért keményen felrúgta Şeydayevet a bal oldalvonal mentén.

29. perc

!

Kovács húzott el ügyesen a jobbszélen Rəhimov mellett az alapvonal felé, az ötös magasságából középreadott labdájára pedig Sallai Roland robbant be két védő közé, de 8 méterről, kapásból a hosszú alsó sarok mellé bombázott.

33. perc

Az előrelopakodó Orbán passzát Dzsudzsák bokából továbbította Szalai Ádám elé, aki tolt egyet a labdán a kígyótér közelében, de húszméteres lövése toronymagasan a kapu fölött hagyta el a pályát.

34. perc

kapusbravúr

Kovács remekül ment el a jobbszélen, a tizenhatoshoz érve középre húzott, keresztlabdáját pedig a kígyótérben álló Szoboszlai zseniális érzékkel átlépte, így a balján álló Sallai Roland máris lövőhelyzetbe került. Középpályásunk még le is kezelhette a játékszert, majd balról, 17 méterről a rövid felső sarkot vette célba, de Balayev számított a lövésre, és meglepő magabiztossággal húzta le.

Véget ért az első félidő.
Elindult a második félidő.

52. perc

!

Szabadrúgást kapott a magyar válogatott szemből, 27-28 méterről. Dzsudzsák Balázs és Szoboszlai Dominik állt a labda mögé, végül utóbbi lőtte el azt, és csak kevéssel csavarta a jobb felső sarok fölé.

58. perc

Csere az ellenfélnél: Riçard Almeyda jött le a pályáról, és a helyére Araz Abdullayev állt be.

58. perc

Dzsudzsák tette ki a játékszert Sallai Rolandnak a bal szélre, aki Paşayev és Abdullayev mellett befelé cselezte magát, de a tizenhatos sarka környékéről jócskán a hosszú felső sarok mellé tekert.

60. perc

Mustafazadə hazaadása után Balayev lapos, gyatra előreadását Kovács István kapcsolta le a büntetőterület előtt. A bal oldalról odarontó Sallai Roland futtából próbálta meg a kapu átellenes oldalába bombázni a labdát, de kifelé kanyarodó lövése fölé és mellé szállt.

62. perc

Magyar bedobás után Dzsudzsák ívelt középre jobbról, már majdnem a szögletzászlótól, a tizenegyespontra kanyarodó játékszert pedig Sallai Roland akrobatikus mozdulattal, kapásból küldte kapura, de toronymagasan a léc fölé.

66. perc

Csere az ellenfélnél: Təmkin Xəlilzadə jött le a pályáról, és a helyére Cavid Hüseynov állt be.

67. perc

Eddi İsrafilov szállt bele a labdát már továbbpasszoló Sallai lábába a felezővonalnál, tettéért sárga lapot kapott.

71. perc

Csere a mieinknél: Dzsudzsák Balázs jött le a pályáról, és a helyére Nagy Dominik állt be.

73. perc

Korhut Mihály kapott sárga lapot, miután összecsapott egy előrerúgott labdáért Abdullayevvel, és szabálytalan volt.

76. perc

Csere a mieinknél: Szoboszlai Dominik jött le a pályáról, és a helyére Holman Dávid állt be.

78. perc

!

A gólra kísértetiesen hasonló jelenet: egy röviden kifejelt labdát Korhut Mihály kezelt le, majd küldött kapura jó 28 méterről, és a veszélyesen a bal alsó sarok felé suhanó játékszer nem sokkal kerülte el azt.

85. perc

Csere az ellenfélnél: Ağabala Ramazanov jött le a pályáról, és a helyére Renat Dadaşov állt be.

86. perc

Csere a mieinknél: Kovács István jött le a pályáról, és a helyére Sigér Dávid állt be.

87. perc

Hüseynov ívelhetett előre szabadrúgásból, a magyar térfél jobb oldaláról, nem messze a felezővonaltól. Beadása a tizenhatos vonalára kanyarodott, ahol a tolongásban Eddi İsrafilov tudott belefejelni a labdába, ami veszélytelenül hullott a kapu jobb oldala felé, Gulácsinak csak le kellett húznia azt.

89. perc

Szabadrúgással jöhettek a mieink mintegy 10 méterre a tizenhatos jobb oldali szegletétől. Holman Dávid beadás helyett mindenkit meglepve a rövid alsó sarkot célozta meg, de az élesen meglőtt játékszer jócskán elkerülte azt.

92. perc

!

İsrafilov buktatása után szabadrúgást kaptak az azeriek a magyar térfél jobb oldalából. Abdullayev ívelt magasan a túlsó kapufa elé, ahol Rəhimov Lovrencsics mögül középre fejelte a labdát, amibe még Gulácsi is beleért, de nem tudta megakadályozni azt, hogy a mellette érkező Bəhlul Mustafazadə szinte már a gólvonalról a hálóba sodorja azt. A játékvezető azonban határozottan jelezte, hogy szabálytalanság történt, ezért nincs azeri gól - nem igazán lehet megmondani, mit látott, talán kezezést vélt felfedezni a gólszerzőnél (tévesen).