53' ▲Matías Vecino
  • 8

82' ▲Gastón Pereiro
  • 11

74' ▲Cristhian Stuani
  • 14

67' ▲Lucas Torreira
  • 17

68' ▲Diego Laxalt
  • 18

46' ▲Maxi Gómez

Így látták a kapitányok

Sajnos úgy kezdtünk, ahogy a horvátok elleni spliti mérkőzésen: megszeppenten, ijedten, talán az ellenfélnél játszó nagy nevek miatt. […] Voltak jobb és rosszabb pillanatok a folytatásban is, de ez természetes egy futballmeccsen. Szalai Attila és Nagy Zsolt jól mutatkozott be.

Marco Rossi (Magyarország)

Az első félidőben lendületesen játszottunk, de volt olyan pillanat, amikor nehézségek elé állított bennünket a magyar csapat. […] Örülök, hogy átélhettem az új Puskás Aréna avatását, főleg egy ilyen nagyszerű közönség előtt. Köszönöm az ajándékot, amit a mérkőzés előtt kaptam.

Óscar Tabárez (Uruguay)

„Így is örök emlék”

Új időszámítás kezdődött a nemzeti együttes életében, és amikor Luis Suárez útjára indította a labdát, alighanem sokakban megfogalmazódott, remélhetőleg a 2020-as Európa- bajnokságon is láthatják itt a kedvenceket.

Még a játékrész felénél sem jártunk, amikor megint Bese oldalán futott a vendégek támadása, Brian Rodríguez lendületből érkezve, könnyedén cselezte ki a Le Havre védőjét, majd elegáns mozdulattal, a balösszekötő helyéről, jobban a bal alsó sarokba tekert. Meglehet, akadt szurkoló a stadionban, akinek megfordult a fejében, ebből nagyon sima vereség is lehet, ám szinte azonnal érkezett a szépítés.

Marco Rossi […] két újoncnak, Szalai Attilának és Nagy Zsoltnak is bizalmat szavazott, és mert az utóbbi, a Puskás Akadémia játékosa került a védelem bal oldalára, arra is következtethetünk, hogy Walesben (ahol Korhut Mihály eltiltás miatt nem futballozhat) is szerephez juthat.

A hajrában még Christian Stuani ziccerét védte Dibusz Dénes, majd Vida Máté bravúros fejese járt közel az egyenlítéshez, az eredmény azonban nem változott.

Nemzeti SportUnokáinknak is elmesélhetjük (2019. november 16.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

15. perc

GÓl! Edinson Cavani találatával az állás 0-1.

21. perc

GÓl! Brian Rodríguez találatával az állás 0-2.

24. perc

GÓl! Szalai Ádám találatával az állás 1-2.

34. perc

Kalmár Zsolt sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

39. perc

Sebastián Coates sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Luis Suárez jött le a pályáról, és a helyére Maxi Gómez állt be.

Elindult a második félidő.

53. perc

Csere az ellenfélnél: Rodrigo Bentancur jött le a pályáról, és a helyére Matías Vecino állt be.

54. perc

Csere a mieinknél: Dzsudzsák Balázs jött le a pályáról, és a helyére Kovács István állt be.

60. perc

Csere a mieinknél: Szalai Ádám jött le a pályáról, és a helyére Feczesin Róbert állt be.

67. perc

Csere a mieinknél: Szoboszlai Dominik jött le a pályáról, és a helyére Nagy Ádám állt be.

67. perc

Csere az ellenfélnél: Federico Valverde jött le a pályáról, és a helyére Lucas Torreira állt be.

68. perc

Csere az ellenfélnél: Matías Viña jött le a pályáról, és a helyére Diego Laxalt állt be.

71. perc

Csere a mieinknél: Baráth Botond jött le a pályáról, és a helyére Szalai Attila állt be.

74. perc

Csere az ellenfélnél: Edinson Cavani jött le a pályáról, és a helyére Cristhian Stuani állt be.

75. perc

Csere a mieinknél: Korhut Mihály jött le a pályáról, és a helyére Nagy Zsolt állt be.

82. perc

Csere az ellenfélnél: Brian Rodríguez jött le a pályáról, és a helyére Gastón Pereiro állt be.

83. perc

Csere a mieinknél: Kalmár Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Holman Dávid állt be.