58' ▲Kamil Glik
  • 21

59' ▲Kamil Jóźwiak
  • 23

59' ▲Krzysztof Piątek

Így látták a kapitányok

Fájdalom van bennem amiatt, ami a pályán történt, mert ha kettő-nullnál nem követjük el azokat a durva hibákat, akkor most három pontunk lenne. De még erre is jól reagáltunk. […] Ha nincs ennyi klasszisuk, akkor miénk a három pont.

Marco Rossi (Magyarország)

Az első félidőben ugyan nem futballoztunk jól, viszont amit a szünet után nyújtottunk, azzal rászolgáltunk volna a győzelemre. Fantasztikus mentalitás jellemezte a csapatot, a játékosok végig hittek abban, hogy megnyerhetjük ezt a meccset, sajnálom, hogy végül nem sikerült.

Paulo Sousa (Lengyelország)

„Ebben több volt”

Az okosan, taktikusan és szervezetten játszó, előnye birtokában ellentámadásokra építő magyar […] válogatott megérdemelten vezetett egy góllal.

A második felvonás ugyanúgy indult, mint az első: magyar góllal! Nem is akárki szerezte, hanem a válogatott csapatkapitánya.

Ezt már Paulo Sousa sem nézte tétlenül, hármat cserélt, és nyilván ő sem gondolhatta, mennyire belenyúlt a jóba. A pályára küldött játékosai közül előbb Krzysztof Piatek szépített, majd – egy perc múltán! – Kamil Józwiak egyenlített. Ha nem látjuk, el sem hisszük, de sajnos láttuk…

Kezdésnek nem volt rossz, viszont ebben a meccsben több volt, úgyhogy lehetett volna jobb is.

Nemzeti SportPedig milyen közel voltunk (2021. március 26.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

6. perc

Lengyel bedobás után indult a magyar kontra: a megszerzett labdával Fiola a saját térfeléről ugratta ki a jobbszélen Bednarektől meglógó Sallai Rolandot, aki berontott a tizenhatoson belülre, és 14 méterről kilőtte a rövid alsó sarkot.

8. perc

Fiola Attila lendületből szaladt neki a felezővonalnál a labdát már elrugó Lewandowskinak - sárga lapot kapott ezért a tettért.

19. perc

Lendületes magyar támadás végén Hangya kapta a leshatáron a játékszert, majd balról okosan a lengyel védelem mögötti térbe passzolta be. A tizenhatos vonalán Lovrencsics Gergő felé gurult a labda, aki kissé jobbról, ballal a kapus ölébe tekerte azt.

27. perc

Szymański adott be a tizenhatos jobb sarkától a magyar ötösre, ahol Arkadiusz Milik emelkedett a legmagasabbra, és 8 méterről, két magyar védőt is túlugorva fejelt, de jócskán a bal kapufa mellé.

29. perc

Hangya bal oldali beadása után Krychowiak röviden fejelte ki a labdát, amit Fiola Attila gyűjtött be 22 méterre a kaputól, de lövése egy kevéssel elkerülte a kapu bal oldalát.

34. perc

Michał Helik szállt bele hátulról Sallaiba a felezővonalnál, és ezért sárga lapot osztott ki neki a játékvezető.

34. perc

A hosszan előreívelt szabadrúgás után Lovrencsics törhetett be szabadon a tizenhatoson belülre a jobb oldalról, középreadására pedig Szalai Ádám együtt érkezett az őt őrző Helikkel, ám a becsúszó csatárról végül a rövid sarok mellé pattant a labda.

Véget ért az első félidő.
Elindult a második félidő.

49. perc

Bartosz Bereszyński elkaszálta a róla a felezővonalnál leforduló Sallait, és nem volt vitás, hogy ezért sárga lapot kell kapnia.

52. perc

Kleinheisler passzolt középre a tizenhatos jobb széléről, és Sallai már lőtt volna, de az utolsó pillanatban odalépett Bereszyński, akiről levágódott a játékszer. A kavarodásban Szalai Ádám eszmélt a leggyorsabban, és két védő között kilépve, az ötös jobb sarka közeléből a meglepett Szczęsny mellett a kapu jobb oldalába emelt.

58. perc

Arkadiusz Milik szánta el magát jobb híján egy távoli lövésre, de kísérlete nem veszélyeztette a jobb felső sarkot.

58. perc

Csere az ellenfélnél: Michał Helik jött le a pályáról, és a helyére Kamil Glik állt be.

59. perc

Csere az ellenfélnél: Jakub Moder jött le a pályáról, és a helyére Krzysztof Piątek állt be.

59. perc

Csere az ellenfélnél: Sebastian Szymański jött le a pályáról, és a helyére Kamil Jóźwiak állt be.

60. perc

Gördülékeny lengyel ellentámadás végén a frissen beállt Jóźwiak adott középre laposan a jobbszélről. A rövid oldalon érkező Krychowiak még elvétette a labdát, de az továbbcsorgott az ötösön álló, szintén cserejátékos Krzysztof Piątek elé, aki első labdaérintéséből, Fiolát megelőzve a bal alsó sarokba bombázott.

61. perc

A középkezdés után szinte azonnal egyenlítettek a vendégek: Zieliński ugratta ki a jobbösszekötő helyén nyargaló Kamil Jóźwiakot, aki átvette a játékszert, majd jobbról, 7 méterről, higgadtan a hosszú alsó sarokba helyezett.

62. perc

Sallai Roland kapta meg a játékszert a lengyel tizenhatostól balra. Előbb csinált egy szép cselt befelé, majd a hosszú felső sarok felé csavart, de lövése Bereszyński hátáról szögletre pattant.

66. perc

Csere a mieinknél: Hangya Szilveszter jött le a pályáról, és a helyére Lang Ádám állt be.

66. perc

Csere a mieinknél: Lovrencsics Gergő jött le a pályáról, és a helyére Négo Loic állt be.

67. perc

Egy felívelés után a labda a magyar tizenhatos előterében Robert Lewandowski elé került, ő pedig azonnal egy lövéssel próbálkozott, de gyengécske kísérletét Gulácsi könnyen fogta a bal alsó sarok előtt.

72. perc

Csere a mieinknél: Sallai Roland jött le a pályáról, és a helyére Varga Kevin állt be.

73. perc

Lang Ádám könyökölt ellenfele, Lewandowski arcába a felezővonalnál történő helyezkedésnél - sárga lap lett a jutalma.

78. perc

Magyar szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, végül Kalmár terelte Szalai Ádámhoz a labdát, aki védőjéről leválva a tizenhatos bal széléről a túlsó kapufa elé ívelt. Az ötösön Lang csúsztatta tovább a beadást, mellette pedig Orbán Willi érkezett, és Reca mögül kibújva, 4 méterről a hálóba „térdelte” a játékszert.

79. perc

Csere az ellenfélnél: Arkadiusz Reca jött le a pályáról, és a helyére Maciej Rybus állt be.

80. perc

Nagy Ádám rántotta le a felezővonalnál veszedelmesen meginduló Zielińskit, és ezért a taktikai szabálytalanságért járt neki a sárga lap.

81. perc

Csere a mieinknél: Kalmár Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Sigér Dávid állt be.

82. perc

Bereszyński jobb oldali beadása Robert Lewandowskit üresen találta meg a magyar kapuval szemben, attól mintegy 15 méterre. A lengyelek sztárja higgadtan átvette a játékszert, egy csellel balra húzott, és hiába állt előtte négy védő is, akadálytalanul a bal felső sarokba bombázott.

84. perc

Csere az ellenfélnél: Arkadiusz Milik jött le a pályáról, és a helyére Kamil Grosicki állt be.

87. perc

Szalai Attila ütközte le a mellette elhúzni készülő Piąteket a jobbszélen - sárga lapot kapott ezért a megmozdulásáért.

88. perc

!

A szabadrúgásból előreívelt labdát röviden fejelték ki a mieink, Robert Lewandowski pedig kapásból, a levegőben úszva, a tizenhatos vonaláról tüzelt a jobb felső sarok irányába, de szerencsére elvétette azt.

94. perc

Fiola Attila a lengyel tizenhatostól balra belerúgott a labdát már előle elkotró Jóźwiak lábába, és megkapta érte a második sárga lapját - majd kiállította őt a játékvezető.