Vedat Muriqi64' ▼

Szerelés:

• Csereként játszott
  • 2

71' ▲Florent Hadergjonaj
  • 9

64' ▲Bersant Celina
  • 11

64' ▲Elbasan Rashani
  • 19

82' ▲Florian Loshaj
  • 20

83' ▲Albion Rrahmani
  • 23

64' ▲Zymer Bytyqi

Így látták a kapitányok

Valóban nem kezdtünk jól, de sokkal jobban nézünk ki, mint 2020 előtt. Hosszú idő telt el úgy, hogy mindössze kétszer kaptunk ki. Nem szabad azt hinni, hogy Magyarország bárki ellen végig dominálni tud egy meccsen, ám ettől még sokat fejlődtünk, ma is megvoltak a lehetőségeink.

Marco Rossi (Magyarország)

A 60. percig maximálisan elégedett voltam. Az első félidőben nekünk voltak nagy helyzeteink, aztán a másodikban olyan gólt kaptunk, ami ezen a szinten elfogadhatatlan. Volt még 30 percünk, hogy kiegyenlítsünk, de jött a második magyar gól, és vége volt a mérkőzésnek.

Franco Foda (Koszovó)

Pozitív és negatív

+

Az eredmény egészen kiváló, hiszen a 2-0 egy biztos győzelmet sejtet, és az igen masszív koszovói csapatot nem olyan egyszerű legyőzni. A védelem ráadásul nagyon jól zárt hátul, egyetlen ziccert sem volt képes kidolgozni az ellenfél, hiába mozgosított nagy erőket a támadáshoz.

Az első félidőben a mieink játéka passzív volt: átengedték a területet a labdát szorgalmasan járató vendégeknek, és Gazdagék futballját a teljes tanácstalanság jellemezte. Egy kívülálló aligha tippelte volna meg helyesen, hogy a fehér vagy a fekete mezes válogatott utazik az Eb-re…

„Egy félidő altatás, egy félidő futball: már megint nyertünk!”

Ahogy azt várni lehetett, a magyar együttes azonnal a kezébe vette az irányítást, és támadott. Az is hamar kiderült, hogy zavarba hozható a vendégcsapat, az első tíz percben kétszer szereztünk labdát a kapuja közelében.

A félidő közepére teljesen magához tértek kezdeti bágyadtságukból a koszovóiak, többször is zavart okoztak a védelem soraiban. […] És közben elment úgy fél óra, hogy a válogatott tulajdonképpen nem vezetett egy jó támadást sem, hiányzott a kreativitás, az ötlet a játékunkból.

Érezhetően megjött a gárda játékkedve a szünet után, és a közönség is magasabb hangfokozatra kapcsolt, immár látványosabb és kockázatosabb megoldásokkal is mertek élni a játékosok. […] Ebben az időszakban már abszolút kézben tartotta a mérkőzést a magyar csapat.

Ha egyfajta tavaszköszöntő fiesztahangulatot vártunk ettől a mérkőzéstől, a végére megkaptuk. Ekkor már élvezte is a játékot a csapat, a közönség pedig rágyújtott az Éjjel soha nem érhet véget című nótára, kifejezve, hogy: csak így tovább!

Nemzeti Sport(2024. március 27.)

A mérkőzés percről percre

Rendkívül gyenge produkció az első félidőben

A mérkőzés nem éppen magyar rohamokkal indult, sőt: azt kellett látnunk, hogy a koszovói játékosok meglepően magabiztosan, és rendkívül pontosan teszik-veszik a labdát - az alig-alig van a magyar csapatnál.

A 9. percben ráadásul veszélyeztettek is: az egyik legtechnikásabb játékosuk, Zhegrova cselezgetett a tizenhatos jobb sarkánál, majd kis híján becsavarta a lasztit a jobb felsőbe.

Majd néhány perccel később az előrehúzódó védő, Vojvoda ívelt az erőcentert játszó Muriqi fejére, ő azonban Lang szorításából csak gyatrán mellécsúsztatni tudta a játékszert.

Csapatunk azonban továbbra sem talált magára, így a labdát többet birtokló koszovóiak a 22. percre újabb helyzetet dolgoztak ki. Megint Zhegrova kevergetett a büntetőterület jobb oldalában, majd Idrizi elé játszott, akit azonban a védőink akadályoztak a lövésben - a lehetőséget végül Muriqi ügyetlenkedte el, aki Bolla mellől estében gurított jócskán a hosszú alsó sarok mellé.

Az első negyvenöt percben a mieinknek egyetlen lövésecske jött össze - Szoboszlai szabadrúgásból szöktette Stylest a bal oldalon, akinek a középreadását Dárdai próbálta kapura lőni, de a labda a közbelépő védő lábáról veszélytelenül pattant a jobb kapufa mellé.

A folytatásra összeszedte magát a magyar válogatott

Rossi a szünetben alaposan leteremthette a játékosokat, mert a második félidőre egy másik csapat futott ki a pályára - nemcsak felfogásban, hanem összetételben is. A nem sokat mutató Ádám Martin helyére Varga Barnabás, Nagy Ádám helyett Schäfer András érkezett, a szintén lefelé kilógó Gazdagot pedig Kleinheisler László váltotta.

Csakúgy, mint a törökök elleni mérkőzésen, ezúttal is hamar helyzetbe kerültek a mieink a folytatásban. Az 50. percben Styles csípett el egy elpasszolt labdát, amit végül Bolla szúrt rá a tizenhatos vonaláról - éles lövése alig ment fölé.

Az 58. percben pedig megszületett a vezető gólunk is. A letámadó Bolla szerezte meg a játékszert a koszovói térfél jobb szélén, szöktette az elé futó Schäfert, aki jobbról betört a tizenhatoson belülre, visszagurított labdáját pedig az üresen hagyott Szoboszlai Dominik a rövid alsó sarokba bombázta.

A találat megnyugtatta a mieinket, a vendégekben pedig már nem maradt annyi erő, hogy különösebben megizzasszák a védelmünket.

A 61. percben egy kisszöglet utáni fejessel próbálkoztak, de Zhegrova beadásáért Amir Rrahmaninak vissza kellett hajolnia, így 7 méteres, csúsztatott fejese nem volt gólveszélyes.

Egy perccel később a túloldalon Styles kezdett magánakcióba: bátran indult meg középen, ügyesen kényszerítőzött Vargával, a visszakapott labdát azonban 18 méterről alaposan fölédurrantotta.

A 64. percben a vendégek szövetségi kapitánya, Franco Foda hármas cserével igyekezett új életet lehelni a csapatába. Lejött a pályáról a veszélyes Zhegrova, helyére Zymer Bytyqi állt be. A másik kulcsjátékost, Muriqit Elbasan Rashani váltotta, Muslija helyett pedig Bersant Celina játszott tovább.

A 68. percben Rossi mester is változtatott: Bollát hívta le a pályáról, és helyére Négo Loicot küldte be.

A 70. percben váratlanul nagy helyzetet hagyott ki Koszovó. A bal oldalon végeztek el kisszögletet a vendégek, végül Bytyqi ívelte középre a labdát, amit Szalai továbbcsúsztatott, az ötös túlsó sarkától pedig Aliti fordulatból, kapásból ellőtte azt, nem sokkal a jobb felső sarok fölé.

A helyzet után újabb csere történt a vendégeknél: Rrudhani helyett Florent Hadergjonaj lépett pályára.

A 74. percben megindult a sárga lap cunami a koszovói oldalon, miután Kleinheisler a előreadására rárajtoló Vargát Amir Rrahmani lerántotta a tizenhatos jobb sarka környékén. A szabadrúgást természetesen Szoboszlai végezte el - élesen küldte a játékszer a hosszú felső sarok felé, de Muric különösebb gond nélkül védte a próbálkozását.

A 79. percben megint Vargát kaszálták el a vendégek, ezúttal Aliti kapta meg a maga lapját.

Két perccel később pedig Berishát is sárga cédulával figyelmeztette a játékvezető, miután lerántotta a kontrára induló Varga Barnabást.

Ezután újabb két helyen változott a koszovói csapat összetétele - Idrizi helyett Florian Loshaj, Berisha helyett pedig Albion Rrahmani állt be. Magyar oldalon Styles helyére a mindössze a második válogatottságát ünneplő Vancsa Zalán érkezett.

De az igazi fieszta a 88. percben kezdődött, mégpedig Lang előretörésével. Védőnk Négóval kényszerítőzött a koszovói térfél jobb oldalán, majd már lövőhelyzetben észrevette, hogy a tizenhatos túlsó felében üresen érkezik Nagy Zsolt, és a védők között átpasszolta neki a labdát, a címzett pedig higgadtan átvette azt, és 6 méterről a rövid alsó sarokba helyezett. 2-0 a javunkra.

A koszovói válogatott ezzel végképp elbúcsúzhatott a meglepetéstől, ráadásul Hadergjonaj is sárga lapot kapott egy korábban elkövetett szabálytalanságáért.

A 88. percben Marco Rossi lecserélte a második gól szerzőjét, és helyette újoncot avatott: A Rizespor védőjét, Mocsi Attilát állította be.

A felszabadult magyar válogatott ment a harmadik gólért is - Négo csapott le egy elpasszolt labdára a vendégek tizenhatosánál, Vojvodának úgy kellett lerántania őt, természetesen egy sárga lapért cserébe.

A 25 méterről járó szabadrúgásnak ki más, mint Szoboszlai futott neki, és lövése nyomán a lefelé csapódó labda nem sokkal szállt el a bal felső sarok felett.

Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma, a magyar válogatott győzelemmel és kapott gól nélkül őrizte meg a már 14 mérkőzés óta tartó veretlenségét.

Elkezdődött a mérkőzés.

9. perc

!

Edon Zhegrova szerezte vissza a labdát a magyar térfél jobb szélén, majd Szalai mellett bátran elindult befelé. A tizenhatos jobb sarkába érve kicselezte Stylest és Nagy Zsoltot is, majd néhány lépés után megcélozta a hosszú felső sarkot, és csak egy kevéssel vétette el.

13. perc

Vojvoda ívelte előre a játékszert a pálya jobb oldaláról a kapuval szemben álló Vedat Muriqi felé, aki 15 méterről, Lang szorításában próbált fejelni, de gyatrán a bal kapufa mellé küldte a labdát.

22. perc

Vojvoda indította laposan Zhegrovát, aki már a magyar büntetőterület jobb oldalában vehette át az átadást, majd fordulásból a középen érkező Idrizi elé tálalt. A középpályást Styles, majd a becsúszó Dárdai is megzavarta, de mégis Vedat Muriqihoz tudta gyötörni a játékszert, aki Bolla mellől, estében, méterekkel a jobb alsó sarok mellé gurított.

45. perc

Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást a koszovói térfél bal oldalán. A mellette elrobogó Stylest szöktette, aki a tizenhatos sarkánál befelé passzolt, a vonalon álló Dárdai Márton pedig egyből tüzelt - lövésébe azonban Aliti belelépett, így a labda veszélytelenül pattant a jobb kapufa mellé.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere a mieinknél: Ádám Martin jött le a pályáról, és a helyére Varga Barnabás állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Nagy Ádám jött le a pályáról, és a helyére Schäfer András állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Gazdag Dániel jött le a pályáról, és a helyére Kleinheisler László állt be.

Elindult a második félidő.

50. perc

!

A bal szögletzászló közeléből próbálták rövid passzokkal kihozni a labdát a vendégek, de Vojvoda átadását a tizenhatos előterében elcsúszó Rashica nem tudta átvenni, így Styles lecsaphatott rá. A játékszer a mellette álló Kleinheislerhez került, aki remekül tálalt a jobbösszekötő helyén szabadon hagyott Bolla Bendegúz elé - az ő 17 méteres, éles lövése pedig csak egy kevéssel zúgott el a keresztléc felett.

58. perc

Bolla csípett el egy rövid felszabadítást a jobb oldalon, és máris szöktette a tizenhatos mellett megiramodó Schäfert. A fürge középpályás az alapvonal felé húzott, az ötös vonalából hátragurított az üresen hagyott Szoboszlai Dominiknak, aki kissé jobbról, 11 méterről, egyből a hálóba belsőzött. A félmagasan meglőtt labda Amir Rrahmani melléről vágódott a bal alsó sarokba, így a kapusnak esélye sem volt védeni.

61. perc

Zhegrova a kisszöglete után visszakapta a labdát a tizenhatos jobb szélénél, és a kaputól 7 méterre álló Amir Rrahmani fejére ívelt. A támadó mögé érkezett a beadás, így ő hátralépve próbált meg a hosszú sarok felé csúsztatni, de kísérlete veszélytelenül mellé ment.

62. perc

Styles egy ügyes csellel vette át a labdát a koszovó térfél bal oldalán, és megindult előre. Jól kényszerítőzött a kígyótéren álló Vargával, a bal lábára visszatett játékszert pedig 18 méterről, egyből el is lőtte, de magasan a kapu fölé.

64. perc

Csere az ellenfélnél: Edon Zhegrova jött le a pályáról, és a helyére Zymer Bytyqi állt be.

64. perc

Csere az ellenfélnél: Vedat Muriqi jött le a pályáról, és a helyére Elbasan Rashani állt be.

64. perc

Csere az ellenfélnél: Florent Muslija jött le a pályáról, és a helyére Bersant Celina állt be.

68. perc

Csere a mieinknél: Bolla Bendegúz jött le a pályáról, és a helyére Négo Loic állt be.

70. perc

!

Egy bal oldali kisszöglet után Bytyqi cselezgetett az alapvonalnál Stylesszal szemben, majd az ötösre ívelt. Ott Szalai továbbcsúsztatta a labdát, de éppen az ötös túlsó sarkánál álló Fidan Alitihoz, aki kapásból megcélozta a hosszú felső sarkot, és nem is sokkal lőtt fölé.

71. perc

Csere az ellenfélnél: Donat Rrudhani jött le a pályáról, és a helyére Florent Hadergjonaj állt be.

74. perc

Kleinheisler előreadásáért Varga és Amir Rrahmani küzdött meg a vendég tizenhatosnál - a felpattanó támadót lerántotta a koszovói védő, aki ezért sárga lapot kapott.

75. perc

kapusbravúr

A büntetőterület jobb sarka közeléből járó szabadrúgást Szoboszlai Dominik végezte el. Élesen lőtt a hosszú felső sarok irányába, de Muric viszonylag könnyedén lehúzta a játékszert.

79. perc

Fidan Aliti is sárga lapot kapott, mivel a felezővonalnál elkaszálta a mellette labdát megtoló Vargát.

81. perc

Valon Berisha buktatta a saját térfelén előreinduló Vargát egy rosszul sikerült koszovói beadás után - ez is sárga lapot ért.

82. perc

Csere az ellenfélnél: Blendi Idrizi jött le a pályáról, és a helyére Florian Loshaj állt be.

83. perc

Csere az ellenfélnél: Valon Berisha jött le a pályáról, és a helyére Albion Rrahmani állt be.

84. perc

Csere a mieinknél: Styles Callum jött le a pályáról, és a helyére Vancsa Zalán állt be.

86. perc

Lang a saját térfeléről bátran indult meg előre, és a jobbszélen álló Négónak tette ki a labdát. Ő visszajátszotta azt az időközben a tizenhatos sarkához érő védőnek, aki már lövőhelyzetben volt, de lövés helyett okosan átpasszolta a játékszert a tizenhatos bal oldalában teljesen egyedül álló Nagy Zsoltnak, aki higgadtan lekezelte azt, majd a kivetődő kapus mellett, 6 méterről a rövid alsó sarokba helyezett.

87. perc

Florent Hadergjonaj kapott sárga lapot egy előzőleg, akció közben elkövetett szabálytalanságért.

88. perc

Csere a mieinknél: Nagy Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Mocsi Attila állt be.

90. perc

Egy elpasszolt labdára Négo csapott le a koszovói tizenhatosnál, de Mërgim Vojvoda visszarántotta őt. Ezt is sárga lappal büntette a játékvezető.

91. perc

!

A kissé jobbról, 25 méterről járó szabadrúgásnak Szoboszlai Dominik futott neki, de veszélyesen lefelé csapódó tekerése egy kevéssel elkerülte a rövid felső sarkot.