• Csereként játszott
  • 9

87' ▲Tásos Douvíkas
  • 15

87' ▲Giánnis Papanikoláou
  • 16

60' ▲Taxiárchis Foúntas
  • 22

68' ▲Tásos Chatzigiovánis
  • 25

68' ▲Giórgos Kyriakópoulos

Így látták a kapitányok

Az eddigi eredményeink sokat javítottak a megítélésünkön, és még többet akarnak majd nyújtani ellenünk az ellenfelek. […] Arra kell törekednünk, minden elérhető játékossal, hogy sikeresek legyünk. […] Örülök, hogy Dzsudzsák Balázs velem tudott búcsúzni.

Marco Rossi (Magyarország)

A teljesítményünk nem volt rossz, de el kell ismerni, egy nagyon erős csapat volt az ellenfelünk. Amit mi akartunk, ahogy irányítani akartuk a meccset, megérdemeltük volna a döntetlent is […] egyenlő ellenfélnek bizonyultunk egy nagyon erős magyar válogatottal szemben.

Gustavo Poyet (Görögország)

„Győztes búcsú”

A pályára az elsők között melegíteni érkező Dzsudzsák Balázst dübörgő taps fogadta, a 109. válogatott fellépésére készülő ballábas középpályást nosztalgikus érzések fogták el […] néhány könnycsepp is lecsordult az arcán.

Nemcsak a gólnak, a teljes akciónak lehetett örülni, a válogatott letámadást követően szerzett labdát, és remekül kijátszották a görögök védőit. Mezőnyfölényről, egyértelmű hazai nyomásról azonban nem lehetett beszélni.

A válogatott Dárdai Pál és Szappanos Péter személyében két újoncot avatott, ezzel új rekord előtt is út nyílt, Dárdai Palkó és édesapja, a korábbi szövetségi kapitány, Dárdai Pál lehet az első apa és fia, akik gólt szereznek a nemzeti együttesben.

A válogatott a 2022-es esztendőhöz méltó módon zárta az évet: az utolsó pillanatokban a csereként pályára lépő Kalmár Zsolt mesterien vágta a labdát szabadrúgásból a vendégek kapujába.

A Puskás Arénában felállva ünnepeltek a szurkolók, a lefújás után pedig a velük együtt ünneplő Dzsudzsák Balázst éltették.

Nemzeti SportSallai Roland és Kalmár Zsolt gólja búcsúztatta Dzsudzsák Balázst (2022. november 21.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

8. perc

Egy bal oldali vendégszögletet röviden fejeltek ki a védőink, Andréas Bouchalákis pedig átlövéssel próbálkozott 23-24 méterről, de gyengécske kísérlete a kapu jobb oldala mellett pattogott el.

15. perc

Styles kényszerítőzött Sallaival a görög tizenhatos bal vonalánál, és lépett ki a remek ütemben visszakapott labdával. A középpályásunk az ötös vonaláról okosan visszagurított a tizenegyespont környékén álló feladónak, Sallai Roland pedig egyből, higgadtan a bal alsó sarokba belsőzött. Hiába volt hat görög védő is a kapu előtt, kipasszolgatták őket a mieink; sakk-matt.

19. perc

Görög ellentámadás végén Ioannídis a tizenhatos bal sarkától gurított vissza a kígyótértől néhány méterre álló Anastásios Bakasétasnak, aki nem teketóriázott, hanem egyből, fordulásból rátűzte a labdát - de jócskán a kapu fölé.

28. perc

Dzsudzsák Balázs cipelte jobbról befelé a játékszert, majd közel 35 méterről lövésre szánta el magát. A nagy erővel megküldött, pattogós lövést Pashalákisnak vetődve kellett védenie a jobb alsó sarok elől.

39. perc

kapusbravúr

Dzsudzsák száguldott el a jobbszélen, majd adott középre, a rövid saroknál érkező Sallai Roland felé. A támadónk két védőt is megelőzött, és az ötös sarkáról kapásból belsőzte kapura a labdát, de a szöget jól záró Pashalákis bravúrral hárított.

39. perc

A jobb oldali szögletet is Dzsudzsák adta be, és a túlsó kapufához átszálló ívelésre Szalai Attila a védők mögött, egyedül érkezett. Viszonylag nagy helyzetből, az ötös bal sarkától fejelhetett, de erőtlen kísérlete a hálóőr ölében landolt.

Véget ért az első félidő.
Elindult a második félidő.

47. perc

Gyorsan elvégzett szabadrúgás után Dzsudzsák Balázs kapta meg a labdát a jobb oldalvonalnál. A görög tizenhatoshoz érve befelé cselezte magát, majd jó huszonötről egy lövést is megeresztett, de a rövid alsó sarok felé csak guruló játékszert könnyedén szedte fel Pashalákis.

49. perc

!

Geórgios Masoúrashoz került a labda a magyar tizenhatos vonalán, aki mellre vette azt, majd jobbról nem sokkal tekerte a rövid felső sarok fölé.

53. perc

Csere a mieinknél: Kerkez Milos jött le a pályáról, és a helyére Nagy Zsolt állt be.

53. perc

Csere a mieinknél: Dzsudzsák Balázs jött le a pályáról, és a helyére Ádám Martin állt be.

60. perc

Szoboszlai balról beadott szögletét röviden mentették a védők, így a labda a kapu előterében ólálkodó Styles Callum elé került. A középpályás kissé jobbról, 20 méterről távoli lövéssel próbálkozott, de rossz ütemben találta el a felpattanó játékszert, így az a nézőtéren landolt.

60. perc

Csere az ellenfélnél: Fótis Ioannídis jött le a pályáról, és a helyére Taxiárchis Foúntas állt be.

64. perc

Botka Endre egy korábbi megmozdulásáért kapott sárga lapot, amikor rácsúszott a labdát már elrúgó Foúntas lábára.

68. perc

Csere az ellenfélnél: Dimítris Giannoúlis jött le a pályáról, és a helyére Giórgos Kyriakópoulos állt be.

68. perc

Csere az ellenfélnél: Andréas Bouchalákis jött le a pályáról, és a helyére Tásos Chatzigiovánis állt be.

71. perc

Csere a mieinknél: Botka Endre jött le a pályáról, és a helyére Lang Ádám állt be.

72. perc

Csere a mieinknél: Sallai Roland jött le a pályáról, és a helyére Dárdai Palkó állt be.

73. perc

kapusbravúr

Gyors, egyérintős, jobb oldali magyar támadás végén Nagy Ádám passzolt Ádám Martinhoz, aki egy csellel befelé húzott, majd 20 méterről célba vette a rövid alsó sarkot. Pashalákis nagy bravúrral tenyerelte oldalra a labdát, Nagy Ádám újbóli középreemelését pedig a túloldalon Chatzidiákos fejelte szögletre az érkező Ádám Martin elől.

81. perc

Egy beadás után Anastásios Bakasétas vette át a játékszert a tizenhatos vonalán, és az elkéső Styles a labda helyett az ő lábfejét találta el. A tizenegyest maga a sértett rúgta: nagy erővel helyezett a kapu jobb oldalába, a másik irányba vetődő Dibusznak esélye sem volt.

82. perc

Újra egy látványos, egyérintős magyar támadás a jobbszélen: Fiola félmagas beadását Dárdai Palkó lőtte rá kapásból a tizenhatos vonaláról, sajnos másfél méterrel a bal alsó sarok mellé.

85. perc

Nagy Zsolt bal oldali beadása után Kyriakópoulos mentett röviden, Dárdai Palkó pedig egyből kapura fejelte a kipattanó labdát 20 méterről, de magasan a léc fölé.

86. perc

Egy jobb oldali görög beadást Szalai fejelt ki a kapu előterébe, ahonnan Pétros Mántalos azonnal rászúrta a játékszert, de távoli lövése a tetőszerkezetet veszélyeztette a háló helyett.

87. perc

Csere az ellenfélnél: Geórgios Masoúras jött le a pályáról, és a helyére Tásos Douvíkas állt be.

87. perc

Csere az ellenfélnél: Dimítrios Kourbélis jött le a pályáról, és a helyére Giánnis Papanikoláou állt be.

88. perc

Gyors magyar kontra végén Szoboszlaitól a pálya bal oldalán felrobogó Szalai Attila kapta meg a labdát, aki 27-28 méterről célba is vette a rövid felső sarkot, de néhány méterrel fölé bombázott.

91. perc

Rota hámozta át magát Nagy Zsolton a jobbszélen, középreadását pedig Taxiárchis Foúntas 13 méterről, fordulásból kapura lőtte. Szerencsére nem találta el valami jól a labdát, így azt Dibusz könnyedén húzta le a bal felső sarok elől.

92. perc

Csere a mieinknél: Dibusz Dénes jött le a pályáról, és a helyére Szappanos Péter állt be.

92. perc

Csere a mieinknél: Szoboszlai Dominik jött le a pályáról, és a helyére Kalmár Zsolt állt be.

93. perc

Ádám Martin buktatásáért szabadrúgást kaptak a mieink kissé balról, 25 méterre a görög kaputól. A labda mögé a frissen visszatért Kalmár Zsolt állt, aki a rövid sarok felé elmozgó kapust alaposan becsapva, jobb külsővel a hosszú alsó sarokba bombázott.