Eredmény

mennyire tükrözi a játék képét

★★★★

Így látták a kapitányok

Jól küzdöttek a fiúk, de ezt a betömörülő, középen jól záró finn védelmet Európa élcsapa­tai is nehezen tudják átjátszani. Az első félidőben gyors, pörgős volt a játék, élvezhettük a hazai pálya előnyét, hiszen közönségünk bizta­tott bennünket. Sajnos a helyzetek ezúttal is kimaradtak.

Bicskei Bertalan (Magyarország)

Végig egyenrangú ellenfelei vol­tunk a magyar válogatottnak, sőt az első félidőben kihagytuk a meccs legnagyobb helyzetét is. […] Úgy gondolom, a mérkőzés nagyszerűen szolgálta felkészülé­sünket a világbajnoki se­lejtezők folytatására.

Antti Muurinen (Finnország)

„Maradék vigaszunk az egyéves veretlenség”

Bicskei Bertalan csapata próbálta gyorsan átját­szani a középpályát, míg Antti Muurinen edző legénysége a nyugodt, a védővonalban a lapos passzokra épülő futballt erőltette.

Az látható volt, hogy a magyar csa­pat képes a saját játékát a pályára vin­ni, csakhogy az első tíz percben – pusztán a finn lehetőségek számát te­kintve – úgy tűnt, hogy a roppantul profin futballozó finnek az alapszituá­ciók kivitelezésénél jobbak, gyorsab­bak és veszélyesebbek.

Az első félidőben a színvonal nem verte az eget, de a küzdelemre nem lehetett panasz.

A 45-től a 60-ig percig a magyar válogatott akarata érvényesült, de a fölény nem realizálódott nagy, gólt ígérő helyzetben. A mérkőzésre amúgy is inkább jellemző volt a darálás, semmint az ötletes, kombinatív, tetszetős játék.

A finnek kitartóan bekkeltek, nem türelmetlenkedtek, láthatóan arra építettek, hogy kontrázzanak. Ehhez tegyük hozzá: a csapat következő vb-selejtezőbeli ellenfele Németország lesz, márpedig Rudi Völler csapata aligha enged szusszanásnyi időt, így gyakorlásnak jó volt az Üllői úti kitar­tó védekezés…

Túl barátságosak voltunkNemzeti Sport (2001. április 26.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.
Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere a mieinknél: Király Gábor jött le a pályáról, és a helyére Babos Gábor állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Illés Béla jött le a pályáról, és a helyére Lisztes Krisztián állt be.

Elindult a második félidő.

55. perc

Csere a mieinknél: Lendvai Miklós jött le a pályáról, és a helyére Dombi Tibor állt be.

60. perc

Csere az ellenfélnél: Petri Pasanen jött le a pályáról, és a helyére Harri Ylönen állt be.

62. perc

Csere a mieinknél: Dárdai Pál jött le a pályáról, és a helyére Sowunmi Thomas állt be.

63. perc

Hannu Tihinen sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

66. perc

Csere az ellenfélnél: Lasse Karjalainen jött le a pályáról, és a helyére Miika Koppinen állt be.

74. perc

Csere az ellenfélnél: Mika Nurmela jött le a pályáról, és a helyére Petri Helin állt be.

75. perc

Csere az ellenfélnél: Mikael Forssell jött le a pályáról, és a helyére Paulus Roiha állt be.

82. perc

Csere az ellenfélnél: Joonas Kolkka jött le a pályáról, és a helyére Jari Niemi állt be.

88. perc

Csere az ellenfélnél: Jonatan Johansson jött le a pályáról, és a helyére Joussi Nourela állt be.