fehér mez

zöld nadrág

• Csereként játszott
  • 3

46' ▲Hristijan Petrov
  • 7

46' ▲Georgi Rusev
  • 10

57' ▲Radoslav Kirilov
  • 14

85' ▲Stanislav Šopov
  • 20

46' ▲Filip Krastev

Így látták a kapitányok

Az első félidő alapján talán könnyűnek tűnhetett, de a futballban semmi sem könnyű. […] Az egész csapat jól játszott. […] Dominik a sztárunk, ezt mindenki tudja, és azt kell mondanom, hogy szerintem ma este játszotta a legjobb meccsét a válogatottban.

Marco Rossi (Magyarország)

Nekünk nincsenek topligás játékosaink, akik ilyen sebességgel képesek játszani, és több sérültünk is van. […] Ez már nem az a válogatottjuk, mint tíz-tizenöt éve, ez a csapat méltó ellenfele volt az olaszoknak, angoloknak is, magasabb szintet képvisel.

Mladen Krstajić (Bulgária)

„Ilyen pazar rajtról álmodtunk!”

A Ferencváros középpályása bal oldali szögletet követően a legjobbkor volt jó helyen, és közelről a hálóba passzolta a labdát. Hat perc és negyvenkét másodperc elteltével máris az ellenfél kapujában volt a labda, ráadásul továbbra is lendületben maradt a válogatott.

Jól játszott a magyar csapat, hol a jobb, hol a bal szélen törtek előre a játékosok, ha pedig kellett, középen kis passzokkal futtatták meg a bolgárokat. […] A magyar játékosokat képtelenek voltak tartani.

A fordulás után sem játszott rosszul a magyar válogatott, ám a mindent elsöprő lendület ekkor már nem volt jellemző rá. A háromgólos vezetés birtokában talán érthető is volt.

Ahogy teltek a percek, úgy laposodott el a találkozó, a mezőnyben, a kapu előtt is akadtak szép cselek, átadások, a három pont sorsa ekkorra már eldőlt. A bolgárok hitehagyottak voltak.

A válogatott magabiztosan győzte le Bulgáriát, ami azért is becsülendő, mert Eb-selejtező nyitányán legutóbb negyven évvel ezelőtt, 1983 márciusában nyert a csapat.

Nemzeti SportIlyen pazar rajtról álmodtunk! (2023. március 28.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

7. perc

Egy szöglet után Szoboszlai tört be testcselekkel a tizenhatos bal oldalába, majd a középen üresen hagyott Sallai elé tálalt. Ő egyből kapura belsőzött, amit Naumov védett - a kipattanót Orbán próbálta betuszkolni, ám a kapus ismét hárítani tudott. A lecsorgó játékszer így Vécsei Bálint elé került, akinek már nem volt nehéz dolga közvetlen közelről az üres hálóba passzolni.

9. perc

Iliev bal oldali szögletére Plamen Galabov emelkedett az ötösön, de csúsztatása veszélytelenül szállt a hosszú sarok mellé.

13. perc

!

Magyar labdaszerzés után Ádám Martin szúrta rá a labdát jó 22 méterről, és a védőn a jobb alsó felé veszélyesen megpattanó lövést Naumov nagyot nyújtózva tolta szögletre.

19. perc

A jobbszélen felrohanó Stojanov adott be élesen középre, ahol a magyar védők gyűrűjében Nikola Iliev vehette volna át a labdát, ám az a lábáról egyenesen Dibusz kezébe pattant.

21. perc

!

Bolla és Szoboszlai ügyes kényszerítőzése után utóbbi adott be laposan jobbról, és az érkező Bolla Bendegúz kapásból - talán kissé elhamarkodottan - a hosszú alsó sarok mellé belsőzött.

22. perc

Ezúttal Bolla ívelt középre jobbról, a jobb kapufa felé. Ott Szalai Attila és Willi Orbán is felugrott fejelni több bolgár gyűrűjében, de a kavarodásban lecsorgó labdát Naumov végül összeszedte. Az esetet vizsgálta a VAR is, de a bolgár védő kezezését nem ítélték szándékosnak.

26. perc

Szoboszlai Dominikot buktatták 26 méterre a bolgár kaputól. A labda mögé maga a sértett állt, és jobbal kapura csavart. A felugró sorfalon kicsit megpattant a játékszer, amelybe a nagyot vetődő Naumov is csak beleütni tudott - így az védhetetlenül csapódott a bal felső sarokba.

39. perc

Szoboszlai indult meg feltartóztathatatlanul az ellenfél kapuja felé, és a bolgár védők között kiugró Bolla elé tálalt. Egy balról közbenyúló bolgár láb azonban elkotorta előle a labdát, éppen a jobbra üresen érkező Ádám Martin elé - aki elegánsan, 10 méterről, a kapus mozgásával ellentétes irányban a hosszú alsó sarokba helyezett.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Spas Delev jött le a pályáról, és a helyére Georgi Rusev állt be.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Janis Karabeljov jött le a pályáról, és a helyére Filip Krastev állt be.

46. perc

Csere az ellenfélnél: Ivajlo Markov jött le a pályáról, és a helyére Hristijan Petrov állt be.

Elindult a második félidő.

46. perc

!

Szinte azonnal a középkezdés után Vécsei vette el egy bolgártól a labdát az ellenfél térfelének közepén, és a jobbján felfutó Sallai Roland elé játszott. Ő átvette azt, majd bő 25 méterről gyilkos lövést eresztett kapura - Naumov a léc alól mentett szögletre.

47. perc

A szöglet után körbeadogatták a kaput a mieink, végül Szoboszlai nyeste középre a labdát, ami a rövid saroknál állókról lecsorogva a tizenegyespontnál ólálkodó Sallai Roland elé került. A csatár egyből lőtt is, de rosszul találta el a játékszert, ami így magasan a léc fölé szállt.

57. perc

Csere az ellenfélnél: Kiril Despodov jött le a pályáról, és a helyére Radoslav Kirilov állt be.

58. perc

!

Vécsei remek ütemben ugratta ki a tizenhatos bal oldalában kilépő Sallai Rolandot, aki az ötös magasságából, éles szögből megcélozta a kaput, de a bolgár hálóőr kibokszolta a közeli próbálkozást.

59. perc

Csere a mieinknél: Ádám Martin jött le a pályáról, és a helyére Varga Barnabás állt be.

62. perc

Hosszas adogatás után Georgi Rusev tűzte rá a labdát a tizenhatos bal sarka közepéből, de az veszélytelenül suhant el a rövid alsó sarok mellett.

63. perc

!

Stojanov bolondította meg Kerkezt a tizenhatos jobb szélén, középreadását Orbán röviden mentette. A labda Rusev elé került, akinek a levágódó kísérletét mellel Nikola Iliev elé tette egy másik bolgár támadó, végül a 15 méterről leadott lövés Langról a bal kapufa mellé pattant.

64. perc

!

Krastev szögletét röviden fejelték ki a mieink, a kígyótéren álló Georgi Rusev pedig egyből kapura zúdította a labdát. A gyilkos erejű lövést szerencsére középre ment, így az elvetődő Dibusz el tudta csípni azt.

73. perc

Csere a mieinknél: Nagy Ádám jött le a pályáról, és a helyére Kleinheisler László állt be.

73. perc

Csere a mieinknél: Sallai Roland jött le a pályáról, és a helyére Csoboth Kevin állt be.

81. perc

Filip Krastev gondolt egyet, és kissé jobbról, mintegy 25 méterről célba vette a magyar kaput - a középre tartó, de kiszámíthatatlanul szitáló játékszert Dibusz oldalra ütötte.

85. perc

Csere az ellenfélnél: Ilia Gruev jött le a pályáról, és a helyére Stanislav Šopov állt be.

87. perc

Csere a mieinknél: Bolla Bendegúz jött le a pályáról, és a helyére Négo Loic állt be.

87. perc

Csere a mieinknél: Vécsei Bálint jött le a pályáról, és a helyére Kalmár Zsolt állt be.

89. perc

!

Kalmár a saját térfeléről indította a pálya jobb szélén megiramodó Loic Négót, aki elől Petkov próbálta hazafejelni a labdát, a magyar szélső azonban gyorsabb volt, mint a kimozduló kapus, és becsúszva kapura lőtt. A rövid alsó sarok felé guruló játékszert a kétségbeesetten hátrarohanó Antov éppencsak a gólvonal elől mentette.